Bodrum Güvercinlik Turu | Tatilci Baba - Kiralık Villa & Daire - Apart - Otel - Apart Otel - Hotel

Bodrum Güvercinlik Turu

Haritada Görüntüle

Güvercinlik’de Gezilecek Yerler

Ben Güvercinlik’i sadece bir koy ve mahalle olarak düşünmüyorum. Öyle düşündüğünüz de gezmek sanırım 1 saatten az sürer. Bence Güvercinlik merkezinin etkisi Tuzla, Güllük, Milas sınırı ve Güvercinlik çevrende ki köylerde rahatlıkla hissediliyor. Mumcular’ı bundan ayrı tutak lazım.

Güvercinlik sahili yürüyüş yapmak için muazzam bir yer. 2 kilometre yoldan uzak deniz ile başbaşa sakin bir yürüyüş yapabilirsiniz. Bir diğer alternatif aynı sahilde sağ tarafa doğru ilerler ağaçlarına arasında patika dalar ve yine 2 km boyunca denize paralel kolay-orta zorlukta trekking seviyesinde ağaçlarına arasında bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz.
Güvercinlik merkez dışında çevrede 7-8 tane yakın lokasyonlu köye gidebilirsiniz ve organik pazarlarından alış veriş yapabilirsiniz. Bizim pazarımız Pazar günü. Meşelik Köyü’nün camisinin hemen yanında kurulur. Bu sırada her köyde bir Atatürk büstü görürsünüz. Minibüs şoförleri Vivaldi çalabilir bunlara şaşırmayın.

Güvercinlik Koyu

Güvercinlik’de Yaşam

Aslında gezilecek yerleri yazarken hissetmiş olmalısınız kendi halinde, huzurlu ve keyifli bir atmosferi var Güvercinlik’in. Geçimini balıkçılıktan kazanan yerel halkı yavaş yavaş turizmden de kazanç sağlamaya başlamış durumda. Evler Bodrum mimarisine uygun ancak genellikle eski yapılar var. Ev kiraları 700-1500 TL arasında farklılık gösteriyor. Güvercinlik sırtını ormana yaslamış açık deniz de güneşi batıran harika bir sahil kasabası.

 

Güvercinlik Rakı Balık

Güvercinlik’de balık yemelisiniz. Böyle bir manzaraya böyle bir atmosfere rakı balıktan başka bir şey yakışmaz. Nerede yiyeceksiniz sorusunun cevabı çok kolay. Güvercinlik meydanına çıkın her iki tarafa doğru 7-8 adet balık restoranı var hepsi birbirinden güzel. Evet çeşitli tatlar da çeşitli restoranlar öne çıkıyor olabilir ama bu kayda değer farklar yok. Ben Berk Balık restoranında da yedim yeni açılan salaş balık restoranında da yakın zamanda balık yedim bence ikisi de çok lezizdi.

Son olarak şunu söylemeliyim Güvercinlik Bodrum’a 20 km uzaklıkta Milas’a 30 kmuzaklıkta harika bir kasaba. Hem yaşanır hem butik pansiyonlarda ekonomik tatil yapılabilir. Çevre köylerde otantik bir tur yapılabilir. Kahvaltı yapmak için Yeşil Bahçe’de Pazar günü geçirilebilir. Sanırım tek eksiği gece hayatı. Bence gerekte yok eğlenmek istediğimiz de 20 dakika sonra Bodrum’un sokaklarında kendimizi bulabiliyoruz.

Fiyat için ön rezervasyon yapınız lütfen ....

Fiyat 30 TL 'den Başalayan Fiyatlarla
Onaylı

Benzer Turlar

İzmir çıkışlı Anadolu Turu

Yarım Pansiyon Plus

450 TL %10 İNDİRİM